بايد دست‌هاي متجاوز به بيت‌المال را قطع كنيم

 

 محمود احمدي‌نژاد صبح امروز در افتتاحيه همايش سراسري مديران ديوان محاسبات كشور با اشاره به عزم دولت براي جلوگيري از تخلفات و سوء‌استفاده‌ها يادآور شد: دولت مصمم است تا جلوي سوءاستفاده‌ها را بگيرد. بايد دست‌هاي متجاوز به بيت‌المال را قطع كنيم و نبايد اجازه دهيم تا فسادي اتفاق بيفتد تا بعداً بخواهيم جلوي آن را بگيريم.
وي با بيان اين كه ما در اين راه به همدلي، وحدت و همراهي نياز داريم، افزود:برخي تصور مي‌كنند همراهي و همدلي سه قوه چيز بدي است، اما بايد توجه داشت كه اگر وحدت و همدلي براي خدمت و صيانت از حقوق ملت باشد، چيز خوبي است.
رئيس جمهور با تاكيد بر اين كه بايد كشور را با سرعت بسازيم، خاطر نشان كرد: وحدت و همدلي از ضرورت‌هاي ساختن ايران به عنوان كشوري آزاد، آباد و الگو است. همچنين نظارت در ساختن كشور بسيار مهم و از پايه‌هاي اصلي است.
وي با اشاره به اين كه نظارت و اجرا دو بال و مكمل يكديگر هستند، تاكيد كرد: از نگاه ما دستگاه‌هاي نظارتي رقيب يا مزاحم دولت نيستند.
رئيس جمهور با تاكيد بر جلوگيري از تخلفات و سوء استفاده‌ از بيت‌المال خاطر نشان كرد: ريال به ريال اموال ملت، امانتي در دست ماست و نمي‌توان گفت كه چون فلان گروه خيلي كار مي‌كند، رهايش كنيد و كاري به آن نداشته باشيد.
احمدي‌نژاد افزود: ما فقط به كميت و حجم كار توجه نمي كنيم، بلكه به كيفيت و چگونگي كار هم نگاه مي‌كنيم و معتقديم مي‌توان كارهاي فراوان و سالم انجام داد. مي‌توان درست و سالم كار كرد و تخلف هم نكرد.
وي با تاكيد بر اين كه نظارت بر كار بسيار دقيق و حساس است، تصريح كرد: نظارت يك شمشير دولبه است. بايد توجه داشت كه قريب به اتفاق دست اندركاران كشور سالم هستند، اما وسوسه شيطان هم بيكار نيست.
رئيس جمهور با بيان اين كه نظارت بر كارها نبايد مانع از انجام كار درست شود، افزود: هدف ما بايد انجام كار سالم باشد. ما دستگاه‌هاي نظارتي را مشاور امين و مكمل خود مي‌دانيم. همه ما يك خانواده هستيم. بايد دست به دست هم دهيم و براي ساختن كشور از تخلفات و سوء استفاده‌ها جلوگيري كنيم.
احمدي‌نژاد گفت: ما مي‌توانيم در جمهوري اسلامي ايران يك سيستم اداري، اجرايي،‌قضايي و قانون‌گذاري الگو داشته باشيم و من بسيار اميدوارم كه آرمان‌هاي چشم‌انداز 20 ساله زودتر از موعد مقرر محقق شود.

وي در ادامه سخنان خود صيانت از آبروي افراد را بسيار با اهميت دانست و در عين حال تاكيد كرد: صيانت از آبروي افراد نبايد مانع از استيفاي حقوق ملت شود، اما بايد توجه كرد كسي كه ناجوانمردانه منافع ملت را مورد سوء‌استفاده قرار مي‌دهد، ديگر اعتباري ندارد.
رئيس جمهور گفت: اگر مسجل شود كه كسي متخلف است، بايد از سيستم بيرون برود و به نظر من اين فرد آبرو هم ندارد؛ چرا كه كسي كه با پيام‌هاي انحرافي، دشمن را اميدوار مي‌كند، نبايد آبرو داشته باشد.
احمدي نژاد اضافه كرد: ملت دشمن را به زانو زدن مجبور كرده و كسي كه دشمن را اميدوار مي‌كند، ديگر آبرو ندارد؛ آبرو متعلق به منافع و عزت ملت است.
وي با بيان اين كه هيچ كس نبايد خود را بالاتر از قانون بداند، خاطر نشان كرد: در جمهوري اسلامي ايران همه بايد در چارچوب قانون عمل كنند و حتي امام راحل خود را مقيد به قانون مي‌دانست
به گفته رئيس جمهور بايد جامعه عزيز، عزتمند و پرافتخار بسازيم كه در آن جامعه، كرامت انساني حرف اول را بزند.
احمدي‌نژاد در ادامه به برقراري عدالت در جامعه تاكيد كرد و يادآور شد: مفهوم رايج عدالت برابري در برابر قانون است، اما بايد توجه داشت كه اصل قانون بايد عادلانه باشد.
وي همچنين به اهميت امنيت در كشور اشاره كرد و گفت: امنيت در سايه‌ عدالت برپا مي‌شود و منظور از امنيت فقط امنيت فيزيكي نيست؛ بلكه بايد امنيت رواني و اخلاقي را نيز تامين كرد.
رئيس شوراي عالي امنيت ملي افزود: بايد كشوري بسازيم كه در علم، اقتصاد و فناوري حرف اول را بزند؛ اين امر وظيفه ماست و ما ظرفيت و استعداد آن را داريم.
پيش از سخنان رئيس جمهور، رحيمي رئيس ديوان محاسبات به همكاري اين ديوان با دولت تاكيد كرد كه خبرهاي تكميلي آن متعاقباً ارسال مي‌شود.