حمايت از دولت را وظيفه شرعي خود مي‌دانيم

حمايت از دولت را وظيفه شرعي خود مي‌دانيم

سيد احمد خاتمي امام جمعه موقت در مراسم هفتمين روز مرحوم احمد احمدي‌نژاد پدر رئيس جمهور در محل مسجد جامع نارمك ضمن تكريم از شخصيت درگذشته گفت: مقام معظم رهبري در گفتار و انتصاب القاب و اوصاف به ديگران خيلي دقيق عمل مي‌كنند و بدون دليل منطقي كسي را متصف به صفتي نمي‌كند و ايشان در پيام خود به مناسبت درگذشت پدر رئيس جمهور اوصاف مومن، صالح و انقلابي را در مورد شخصيت ايشان را به كار بردند.

خاتمي با اشاره به اهميت شركت در مراسم ختم درگذشتگان و سرسلامتي دادن به بازماندگان مرحومين افزود: ما امروز براي تسليت و سرسلامتي دادن به خانواده‌اي حزب‌الهي، خدمتگزار و دل‌داده دين به اينجا آمديم كه گل سرسبد اين خانواده رئيس‌جمهور محبوب ملت است.

وي با اشاره به تعبير مقام معظم رهبري از دولت احمدي‌نژاد در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خميني (رحمه‌الله) اظهار داشت: اين تعبير يك واقعيت بود و مبالغه نبود كه بعد از مشروطه دولت آقاي دكتر احمدي‌نژاد يكي از بهترين دولت‌ها است كه خدمت به مردم را به صورت شبانه‌روزي و خستگي‌ناپذير سرلوحۀ كار خود قرار داده و دولتي است كه ضمن مشروعيت از محبوبيت بالايي نيز برخوردار است.

مدرس حوزۀ علميه قم با اشاره به يكي از ديدارهاي خود با مقام معظم رهبري تصريح كرد: مقام معظم رهبري در گفت‌وگوي ما در اين ديدار، دولت دكتر احمدي‌نژاد را يك مقطع از تاريخ انقلاب اسلامي دانستند كه در ايام انتخابات نيز كه بعضي‌ها كمتر شعارهاي انقلابي مي‌دادند و شعارهاي ضد انقلابيون را سر مي‌دادند، ايشان به شعارهاي انقلاب تجاهر كرد به مسجدي‌ها و مساجد سر زد، اهل انقلاب را تكريم كرد و مردم نيز به اين ارزش‌ها راي دادند.

خاتمي بيان داشت: همه كساني كه پايبند به اصول انقلاب اسلامي هستند بايد بدانند امروز موفقيت اين دولت موفقيت ارزش‌هاي ديني و اصولگرايي در كشور است و همه بايد دست در دست هم دهند تا دولت سخت‌كوش براي اميدوار كردن مردم در تحقق آرمان‌ها و اهدافش موفق باشد.

وي حمايت از دولت را يك وظيفه شرعي و قانوني دانست و گفت: از آنجا كه مقام معظم رهبري بارها به صورت عمومي و خصوصي فرمودند كه بايد از دولت دكتر احمدي‌نژاد حمايت شود ما نيز به پيروي از اصل اطاعت از ولايت فقيه حمايت از دولت را وظيفه شرعي خود مي‌دانيم.قانون اساسي نيز تصريح دارد كه هر كس راي مردم را داشت و رهبري نيز او را تنفيذ كرد همه بايد از آن حمايت كنند.

سخنگوي مجلس خبرگان با بيان اينكه دولت دكتر احمدي‌نژاد را داراي سعۀ صدر مي‌دانم اظهار داشت: بايد ارزش‌هاي اين دولت را پاس بداريم ولي حمايت از دولت فقط تعريف كردن از آن نيست و بايد ضمن تجليل از اقدامات مثبت دولت، ضعف‌ها و نواقص آن را نيز با ادبيات مناسب بيان كرده و راه‌حل‌ها را نيز ارائه دهيم.

وي در پايان ضمن از تجليل از شخصيت رئيس جمهور گفت: در گفتار و رفتار رئيس جمهور خدا باوري موج مي‌زند.