حضرت روح الله در بيان شهدا

 
 

شهيد احمد زماني‌
اي‌ خداي‌ مهربان‌ واي‌ قادر متعال‌ واي‌ رهنمون‌ كننده‌ سبحان‌، ما را به‌ اسلام‌ حقيقي‌ و راستين‌ كه‌ در اين‌ زمان‌ امام‌بزرگمان‌ و رهبر كبيرمان‌ خميني‌ بت‌شكن‌ پرچم‌دار آن‌ است‌، رهنمون‌ باش‌، بار خدايا! شهادت‌ در راه‌ خودت‌ و اسلام‌را نصيبم‌ كن‌ و مرا در صف‌ شهداي‌ اسلام‌ قرار بده‌ و ما را از بندگان‌ مخلص‌ خودت‌ و مؤمنين‌ به‌ پيامبرت‌ حضرت‌محمد(ص‌) و از شيعيان‌ ولايت‌ حضرت‌ علي‌(ع‌) و از مطيعان‌ ولي‌ امرت‌، حضرت‌ مهدي‌(عج‌)، و نايب‌ بر حقش‌خميني‌ عزيز قرار بده‌. خدايا از تو مي‌خواهم‌ در لحظه‌اي‌ كه‌ مرگ‌ برايم‌ فرا مي‌رسد از تمام‌ دوستي‌ها و عشق‌ ومحبت‌ها جز دوستي‌ و عشق‌ و محبت‌ بر خودت‌ و از تمام‌ وابستگي‌ها جز وابستگي‌ به‌ خودت‌ آزادم‌ سازي‌. و حال‌ اي‌امام‌ عزيز مي‌دانم‌ كه‌ تو نايب‌ امام‌ زمان‌ و فرزند مقدس‌ امام‌ حسين‌(ع‌) هستي‌،اين‌ را هم‌ مي‌دانم‌ كه‌ "نداي‌ هل‌ من‌ ناصرينصرني‌" براي‌ اسلام‌ سردادي‌ و من‌ هم‌ به‌ نداي‌ آسمانيت‌ لبيك‌ گفتم‌ و حاضرم‌ تا آخرين‌ قطره‌ خون‌ براي‌ احياي‌ اسلام‌جان‌ فشاني‌ كنم‌ و از شما اي‌ امام‌ عزيز مي‌خواهم‌ در روز قيامت‌ شفيع‌ من‌ باشي‌ و از خداي‌ متعال‌ براي‌ من‌ طلب‌مغفرت‌ كني‌ چون‌ ما در گذشته‌ گنهكار و جاهل‌ بوديم‌. و اين‌ تو بودي‌ كه‌ روح‌ تازه‌اي‌ از اسلام‌ به‌ ما دميدي‌.

شهيد عباسعلي‌ رضايي‌
حمد و سپاس‌ خداي‌ متعال‌ را كه‌ به‌ من‌ توفيق‌ داد تا همدم‌ مردان‌ خدا و عاشقان‌ او باشم‌ و در راه‌ او گام‌ بردارم‌ و بادرود و سلام‌ خدمت‌ آقا امام‌ زمان‌ (عج‌) و نايب‌ بر حقش‌، امام‌ خميني‌ اين‌ اسوه‌ مقاومت‌ و شجاعت‌ و اطاعت‌، آن‌ كه‌راه‌ ما جوانان‌ اين‌ ميهن‌ را از شيطان‌ به‌ سوي‌ خدا تغيير داد.

پاسدار شهيد سيدابراهيم‌ حسيني‌ -
سلام‌ شهيدان‌ بر تو اي‌ پير جماران‌، اي‌ كه‌ سخت‌ در رنج‌ بر عليه‌ خصم‌ تاختي‌ و قلب‌ سياه‌ دشمن‌ را شكافتي‌، باشم‌سرباز تو، باشم‌ جانباز تو، كنم‌ جان‌ نثار تو، اي‌ امام‌ من‌، سعادت‌ نداشتم‌ كه‌ از نزديك‌ شما را ببينم‌. پس‌ مرا ببخش‌ كه‌ ازدور سلام‌ مي‌رسانم‌.

شهيد عباس‌ خوشياري‌ -
آرزويم‌ اين‌ بود كه‌ روزي‌ امام‌ عزيزم‌ را زيارت‌ كنم‌ ولي‌ را افسوس‌ كه‌ تاكنون‌ اين‌ افتخار نصيب‌ من‌ نشده‌ است‌ و شايدلياقت‌ اينكه‌ ديدگان‌ من‌ به‌ جمال‌ نوراني‌ آن‌ بزرگوار روشن‌ گردد را نداشته‌ام‌ و تنها خواسته‌ من‌ از امت‌ شهيد پرور اين‌است‌ كه‌ قدر اين‌ اسطوره‌ ايمان‌ و جهاد و مقاومت‌ و ايثار در راه‌ الله‌ را بدانيد.


شهيد روانبخش‌ شفيعي‌ -
سلام‌ بر تو اي‌ رهبر بزرگ‌ عالم‌ انسان‌ و جهان‌ و انسانيت‌...
سلام‌ بر تو اي‌ كسي‌ كه‌ جز راه‌ حق‌ و حقيقت‌ در زندگيت‌ راه‌ ديگري‌ نپيمودي‌ و راه‌ حق‌ و حقيقت‌ را به‌ اين‌ ملت‌رشيد نشان‌ دادي‌...
سلام‌ بر تو اي‌ امام‌ مستضعفان‌...

شهيد محمدرضا صورتي‌ -
اي‌ كاش‌ صد بار كشته‌ مي‌شدم‌ و باز زنده‌ مي‌شدم‌ و در ركاب‌ امام‌ مي‌جنگيدم‌.
... امام‌ را تنها نگذاريد.

شهيد اسماعيل‌ افراسيابي‌
من‌ عاشق‌ امام‌ خميني‌ و يارانش‌ هستم‌.

بسيجي‌ شهيد امين‌ بيات‌ -
درود بر خميني‌، بت‌ شكن‌ عصر حاضر كه‌ ما را از ظلمت‌ به‌ سوي‌ نور دعوت‌ كرد و ما را از گمراهي‌ بسوي‌ نورهدايت‌ نمود. اگر چه‌ همه‌ ما بميريم‌ و امام‌ بماند باز اين‌ خود نعمتي‌ عظيم‌ است‌، زيرا امام‌ بود كه‌ اين‌ نعمت‌هاي‌ بزرگ‌مثل‌ جنگ‌ و شهادت‌ را به‌ ما نشان‌ داد.
شهيد محمد قلي‌نيرنگي‌
... اماما! مظهر شرف‌، بزرگ‌ مرد عالم‌، ابر مجاهد تاريخ‌:
به‌ آن‌ خداي‌ واحدي‌ - كه‌ هر دو بدان‌ ايمان‌ داريم‌ - سوگند ياد مي‌كنم‌ كه‌ تا آخرين‌ نفس‌ از سنگر مبارزه‌ با ظلم‌ وكفر جدا نشوم‌ و شهادت‌ را پذيرا باشم‌. زيرا شهيد قلب‌ تاريخ‌ است‌ و شهيد الگوي‌ انسانيت‌ و مظهر فضيلت‌ و كرامت‌است‌..."

شهيد عبدالرضا هاشمي‌
"به‌نام‌ خدايي‌ كه‌ احد و صمد وحي‌ است‌. اينك‌ كه‌ توفيق‌ دفاع‌ از اسلام‌ عزيز و ميهن‌ دلاور خيز ايران‌ نصيبم‌ شده‌ ،به‌ جبهه‌ جنگ‌ با كفار جهاني‌ مي‌روم‌...
سلام‌ بر تو اي‌ امام‌ عزيز! فرزند خلف‌ حسين‌(ع‌)، اي‌ از تبار هابيل‌ و اي‌ از نسل‌ پيامبر(ص‌)!
سلام‌ بر تو اي‌ ابراهيم‌ زمان‌!
سلام‌ بر تو اي‌ نور چشم‌ ما و نور چشم‌ مسلمانان‌ جهان‌! ما جانمان‌ را به‌ كف‌ گذاشته‌ايم‌ و در راه‌ تو و براي‌ الله‌ آماده‌شهادتيم‌.
امام‌ عزيز! بدان‌ اگر آن‌ زمان‌ جد بزرگوارت‌ حسين‌(ع‌) نداي‌ "هل‌ من‌ ناصر ينصرني‌" را سر داد و تنها هفتاد و دو تن‌ به‌ياريش‌ آمدند امروز سي‌ و شش‌ ميليون‌ مسلمان‌ جان‌ بر كف‌، همگام‌ و همراه‌ تو آماده‌اند تا به‌ فرمانت‌، بساط ظلم‌ وستم‌ را از صحنه‌ روزگار برچينند..."

شهيد گل‌ ميرزاكرم‌ -
با درود بيكران‌ به‌ رهبر عزيز انقلاب‌ كه‌ نام‌ مبارك‌ و مقدسش‌ را در خون‌ خود جاري‌ و همه‌ حركت‌هايم‌ را به‌خواست‌ و منويات‌ خداگونه‌اش‌ آغاز نموده‌ام‌، زيرا كه‌ او براي‌ من‌ از هر كس‌ در اين‌ دنيا عزيزتر است‌.

پاسدار شهيد احمد پلنگ‌نژاد -
اي‌ امام‌! اي‌ خميني‌! اي‌ بت‌شكن‌! اي‌ كسي‌ كه‌ اسلام‌ حقيقي‌ را به‌ من‌ شناساندي‌، جان‌ بر كف‌ در راهت‌ كه‌ همان‌ راه‌الله‌ و حسين‌(ع‌) است‌ گام‌ بر مي‌دارم‌. اي‌ كسي‌ كه‌ با هر كلامت‌ اين‌ بنده‌ سراپا گناه‌ را به‌ راه‌ راست‌ هدايت‌ كردي‌جهاداكبر را كه‌ همان‌ جهاد با نفس‌ و تزكيه‌ روح‌ و جهاد اصغر كه‌ همانا فدا شدن‌ در راه‌ خداست‌ به‌ من‌ ياد دادي‌ و نورايمان‌ را در دلم‌ روشن‌ گردانيدي‌، اينك‌ اين‌ بنده‌ خدا با فرصتي‌ كه‌ پيش‌ آمده‌ داوطلبانه‌ مي‌خواهد در راه‌ تو كه‌ همان‌ راه‌الله‌ است‌ پيش‌ رود و با هديه‌ كردن‌ جان‌ ناقابل‌ خود در راه‌ اسلام‌ و امت‌ مسلمان‌ و شما رهبر كبير انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌كه‌ وقتي‌ خود را خدمتگزار مردم‌ مي‌داني‌ عرق‌ شرم‌ بر پيشاني‌ام‌ مي‌نشيند و قلبم‌ به‌ لرزه‌ در مي‌آيد، فدا كنم‌، پس‌ امام‌ راتنها نگذاريد.

شهيد خسرو آرمين‌ -
امام‌ عزيز! اي‌ نجات‌دهنده‌ انسان‌ها، اي‌ الگوي‌ هميشه‌ پيروز اسلام‌، اميدوارم‌ كه‌ هميشه‌ در پناه‌ و زير سايه‌ حضرت‌بقيه‌الله‌ الاعظم‌، منجي‌ حق‌ و عدالت‌، خورشيد عالم‌ بشريت‌، سرافراز باشيد تا از طريق‌ دستورهاي‌ قرآن‌ به‌ هدايت‌انسان‌هايي‌ كه‌ هنوز در خواب‌ غفلت‌ مانده‌اند و بيدار نشده‌اند بپردازيد.

شهيد شيرمراد احمدي‌
درود و سلام‌ بي‌پايان‌ بر امام‌ امت‌ خميني‌ كبير و ولي‌ فقيه‌، اميد مستضعفان‌ جهان‌، اين‌ قامت‌ استواري‌ كه‌ همچون‌جدش‌ حسين‌(ع‌) در برابر ظلم‌ و ستم‌ مستكبران‌ و قدرت‌هاي‌ بزرگ‌ شيطاني‌ ايستاده‌ و يك‌ قدم‌ به‌ عقب‌ بر نمي‌گردد.

شهيد احمدعلي‌ كاظمي‌ -
اي‌ رهبر عزيز ما اي‌ رهبر آگاه‌ زمان‌ اي‌ بت‌شكن‌ زمان‌، اي‌ ابراهيم‌ ما، بدان‌ كه‌ تا آخرين‌ قطره‌ خون‌ در رگهامان‌ وآخرين‌ فشنگ‌ در سلاحمان‌ و آخرين‌ نفر در ستونمان‌ و آخرين‌ نفس‌ در سينه‌مان‌ با كفر و استكبار جهاني‌ جنگيديم‌ وبدان‌ كه‌ ما ترا تنها نگذاشتيم‌ و مي‌خواهم‌ بگويم‌: ما اهل‌ كوفه‌ نيستيم‌.

سيداهل‌ قلم‌ شهيد مرتضي‌ آويني‌
وجودم‌ امام‌ خميني‌ و بركات‌ آن‌ را تنها كساني‌ مي‌توانند حقيقتٹ درك‌ كنند كه‌ در جستجوي‌ تاريخ‌ تحول‌ باطني‌انسان‌ بر كره‌ زمين‌ - كه‌ خاستگاه‌ تحولات‌ ظاهري‌، اجتماعي‌ و اقتصادي‌ و سياسي‌ حيات‌ او نيز هست‌ - به‌ تاريخ‌ انبيارجوع‌ مي‌كنند. هم‌ آنان‌ كه‌ در وصف‌ امام‌ خميني‌ مي‌گويند:
"او بت‌شكني‌ ديگر از تبار ابراهيم‌ بود" و يا براي‌ تبيين‌ حقيقت‌ مبارزه‌ او با طاغوت‌ به‌ داستان‌ موسي‌ و فرعون‌ درقرآن‌ رجوع‌ مي‌كنند و يا براي‌ بيان‌ شيوه‌ به‌ مبارزه‌ او در برابر دشمنان‌ انقلاب‌ اسلامي‌ به‌ واقعه‌ كربلا باز مي‌گردند. خوداو هم‌ حتي‌ يكبار نشد كه‌ براي‌ تبيين‌ افعال‌ و سياست‌هاي‌ خويش‌، مردم‌ را به‌ تاريخ‌هاي‌ مصطلح‌ رجوع‌ دهد. حتي‌براي‌ يكبار نگفت‌ كه‌: "من‌ آمده‌ام‌ تا ايران‌ را به‌ توسعه‌ اقتصادي‌ برسانم‌" او خود را در برابر "احياي‌ حيات‌ باطني‌ بشر"مكلف‌ مي‌دانست‌ و مي‌فرمود كه‌ چون‌ باطن‌ انسان‌، حيات‌ يابد امور مربوط به‌ دنياي‌ او هم‌ اصلاح‌ خواهد شد.

شهيد ابوالفضل‌ مختاري‌
"سلام‌ من‌ را به‌ امامم‌ روح‌ خدا برسانيد.
سلام‌ من‌ را به‌ امامم‌ روح‌ خدا خميني‌ عزيز برسانيد و بگوييد ابوالفضل‌ خيلي‌ سعي‌ كرد دستتان‌ را ببوسد ولي‌افسوس‌ كه‌ نشد."

شهيد بشير بشيري‌
چه‌ افتخاري‌ از اين‌ بالاتر كه‌ رهبرم‌ خميني‌ كبير باشد.

شهيد غلامحسين‌ تكلو -
بار الها چگونه‌ تو را شكر نگويم‌ كه‌ از همه‌ مكاتب‌ عالم‌ مرا موحد ساختي‌ و از موحدين‌ مسلمانم‌ قرار دادي‌ و ازمسلمين‌، محبت‌ آل‌ علي‌ را در دلم‌ جاي‌ دادي‌ و از همه‌ ازمنه‌ در زمان‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌، اين‌ آيت‌ حق‌، مسيحادم‌عاشق‌، بزرگ‌ مرد تاريخ‌ و فرزند پاك‌ زهرا(س‌) قرارم‌ دادي‌.

شهيد غلامرضا گوديني‌ -
سلام‌ بر امام‌ امت‌ خميني‌ بت‌شكن‌ كه‌ با در هم‌ ريختن‌ بت‌هاي‌ ظلم‌ و فساد سلسله‌ پهلوي‌، ايثار را در بين‌ فرزندان‌اين‌ امت‌ چنان‌ معمول‌ ساخت‌ كه‌ اينگونه‌ در باغ‌ انقلاب‌ تك‌ سروهاي‌ باوقار و سر به‌ فلك‌ كشيده‌ ماهيت‌ خويش‌ رانمايان‌ مي‌سازند و دست‌ عاشقي‌ به‌ سوي‌ معبود خود دراز مي‌كنند.

شهيد عبدالله‌ آمره‌ بر چلويي‌
اي‌ ملت‌ اسلام‌، اي‌ مردم‌ ايران‌، مثل‌ مردم‌ كوفه‌ نشويد و دور رهبر را خالي‌ نكنيد و اين‌ را مي‌دانم‌ كه‌ امت‌ مسلمان‌ايران‌ اين‌ كار را نمي‌كنند. چون‌ مي‌دانم‌ او موسي‌ زمان‌ است‌ و بت‌شكن‌ قهرماني‌ است‌ كه‌ قبل‌ از همه‌، بت‌غرور وشخصيت‌ كاذب‌ را در خود شكسته‌ است‌ و او كسي‌ است‌ كه‌ در مقابل‌ ابر جنايتكاران‌ و مستكبران‌ قاطعانه‌ مي‌ايستد ومي‌گويد آمريكا هيچ‌ غلطي‌ نمي‌تواند بكند. اما در برابر خانواده‌ شهدا يا در ماه‌ محرم‌ خاضعانه‌ گريه‌ مي‌كند. او كسي‌است‌ كه‌ ملت‌ ايران‌ را از زير يوغ‌ شرق‌ و غرب‌ رهانيد و او كسي‌ است‌ كه‌ اسلام‌ را دوباره‌ زنده‌ كرد."

شهيد عليرضا گوديني‌ - آنگاه‌ كه‌ شعله‌هاي‌ شمع‌ اميد در بستان‌ دلم‌ رو به‌ خاموشي‌ مي‌گذارد تنها يار و همدمم‌ رخسار عزيزي‌ چون‌ شماامام‌ امت‌، مي‌تواند كانون‌ قلب‌ پژمرده‌ام‌ را به‌ صبحگاهان‌ بهاري‌ تبديل‌ نمايد. در ميان‌ گلهاي‌ سرخ‌ و قشنگ‌، در ميان‌عطر ياس‌ و بنفشه‌، نتوانستم‌ كلمه‌اي‌ در خور شايستگي‌ و لياقت‌ شما پيدا كنم‌. عاقبت‌ نسيم‌ صبحگاهان‌ كلمه‌ سلام‌ راكه‌ يكي‌ از واژه‌هاي‌ آسماني‌ است‌ به‌ من‌ اهدا كرد و من‌ نيز از روي‌ محبت‌ و علاقه‌ تقديم‌ حضور مبارك‌ امام‌ امت‌مي‌نمايم‌ و اين‌ سلام‌ و درود كه‌ از فرسنگ‌هاي‌ راه‌ دور و پرپيچ‌ و خم‌ مي‌گذرد نشانه‌ دوستي‌ و علاقه‌ ما سربازان‌ اسلام‌نسبت‌ به‌ تو امام‌ عزيز مي‌باشد. سلامي‌ به‌ گرمي‌ خورشيد و لطافت‌ نيلوفر تقديم‌ به‌ رهبر عزيزمان‌ خميني‌ كبير، پيرجماران‌ و بت‌شكن‌ تاريخ‌.

شهيد مسعود منصوري‌ -
امام‌ اين‌ حماسه‌آفرين‌ امامي‌ است‌ كه‌ خدايش‌ به‌ او سينه‌اي‌ بخشيده‌ كه‌ تمام‌ رنج‌هاي‌ هستي‌ و تمامي‌ ظلم‌هاي‌وارد بر جامعه‌ را شاهد بوده‌ و لمس‌ كرده‌ است‌ و با هر قطره‌ خوني‌ كه‌ از رگ‌هاي‌ شهداي‌ ما و بلكه‌ هر شهيدي‌ در هرنقطه‌ دنيا بر زمين‌ ريخته‌ و همراه‌ هر تازيانه‌اي‌ كه‌ بر بدن‌ مجاهدي‌ فرود آمده‌ حضور داشته‌، او شاهد جامعه‌ و تاريخ‌ وحاضر در حادثه‌هاست‌.

شهيد نورعلي‌ رحمتي‌ - از كنگاور
اين‌ رهبر عزيز، اين‌ سلاله‌ پاك‌ رسول‌الله‌(ص‌)، اين‌ نايب‌ به‌ حق‌ حضرت‌ مهدي‌(عج‌)، همچون‌ نوح‌ نبي‌، سكان‌كشتي‌ در حال‌ غرق‌ شدن‌ را به‌ دست‌ گرفت‌ و با ياري‌ خداوند و به‌ كمك‌ مردم‌ شهيدپرور ايران‌، آن‌ را به‌ ساحل‌ نجات‌رسانيد و حكومت‌ ننگين‌ دو هزار ساله‌ شاهنشاهي‌ را به‌ زباله‌دان‌ تاريخ‌ انداخت‌.

شهيد غلامرضا حسيني‌
قدر اين‌ فرزند زهرا(س‌) را بدانيد. بزرگترين‌ نعمتي‌ كه‌ خداوند به‌ اين‌ ملت‌ عطا كرده‌ و بايد هر دم‌ شكرگزارش‌ بودوجود حضرت‌ امام‌ خميني‌ است‌.

شهيد غلامحسين‌ رفيعي‌
"... اي‌ امام‌! اي‌ مهربان‌تر از همه‌! واي‌ منجي‌ كبير مستضعفين‌ جهان‌! بر تو سلام‌ باد و سلامم‌ را پذيرا باش‌، كه‌ توبودي‌ كه‌ جوان‌هايي‌ همچون‌ ما را از رذالت‌ به‌ شهادت‌ كشاندي‌..."

شهيد رسول‌ عامري‌ - از كنگاور
سپاس‌ مي‌گويم‌ امامي‌ را كه‌ بخاطر ملت‌ مظلوم‌ ايران‌ از همه‌ هستي‌ چشم‌ پوشيد و فقط به‌ خدا و خلق‌ انديشيد،امامي‌ كه‌ راهش‌ راه‌ حسين‌(ع‌) و كلامش‌ كلام‌ خداست‌، و ما تا آخرين‌ قطره‌ خون‌ خود در راه‌ آن‌ امام‌ كه‌ همان‌ كلام‌خداست‌ قدم‌ خواهيم‌ برداشت‌.

شهيد فتح‌الله‌ سعيدي‌ كاكاوندي‌ - اين‌ پير جماران‌، ما را از آن‌ همه‌ گمراهي‌ و ضلالت‌ و پستي‌ نجات‌ داد و به‌ ما راه‌ زندگي‌ كردن‌ با افتخار و زير بار ظلم‌و ستم‌ جباران‌ نرفتن‌ را ياد داد.

شهيد مهدي‌ تقي‌خاني‌ - از كرمانشاه‌
اي‌ مردم‌ مسلمان‌، قدر رهبر بزرگوار را بدانيد. زيرا ما هر چه‌ را بدست‌ آورديم‌ از راهنمايي‌هاي‌ امام‌ بزرگوار بوده‌ وهست‌، انسان‌ وقتي‌ كه‌ چشمش‌ به‌ امام‌ عزيز مي‌افتد يكباره‌ تمام‌ رنج‌ها و همه‌ دردها را فراموش‌ مي‌كند چون‌ خداوندمتعال‌ مقدر گردانيده‌ است‌ كه‌ به‌دست‌ اين‌ بزرگوار پوزه‌ ابر جنايتكاران‌ شرق‌ و غرب‌ را بخاك‌ بمالد و انتقام‌ تمامي‌مظلومان‌ تاريخ‌ را يكباره‌ توسط بسيجيان‌ و پاسداران‌ و ديگر رزمندگان‌ از تمامي‌ زورمندان‌ تاريخ‌ باز پس‌ بگيرد و اين‌حكومت‌ را بدست‌ مهدي‌ موعود(عج‌) بسپارد.

شهيد الهي‌ رستمي‌ - اسلام‌آباد غرب‌
اين‌ همه‌ عظمت‌ و بزرگواري‌ جز به‌ رهبري‌ خردمندانه‌ امام‌ خميني‌ بت‌شكن‌ و ياري‌ خداوند به‌ بار نمي‌آمد، باشدكه‌ قدر اين‌ همه‌ بزرگواري‌ را بدانيم‌ و هيچ‌گاه‌ و هيچ‌ زمان‌ امام‌ را تنها نگذاريم‌ و همچنانكه‌ بال‌ تواناي‌ او بوده‌ و هستيم‌ تاآخرين‌ نفس‌ و آخرين‌ قطره‌ خون‌ دنباله‌ رو او باشيم‌.

شهيد غلامرضا سياه‌ كمري‌ -
به‌ خدا جهان‌ غير از معصومين‌، چون‌ خميني‌ بر خود نديده‌ است‌. امام‌ اميد و آرزوي‌ ماست‌.

شهيد محمدعلي‌ قبادي‌ - از كرمانشاه‌
درود بي‌كران‌ بر رهبر عزيز و ارجمندمان‌ و بت‌شكن‌ زمان‌ امام‌ خميني‌، رهبري‌ كه‌ از كفر و ستم‌ نفرت‌ دارد و بر عليه‌آنها قيام‌ كرد، رهبر شجاع‌ و آزاده‌اي‌ كه‌ تن‌ به‌ ذلت‌ و خواري‌ نداده‌ است‌.

شهيد غلامرضا فرهمند -
و هزاران‌ سپاس‌ و تمجيد خداي‌ را كه‌ ما را در زماني‌ آفريد و به‌ دنياي‌ وانفسا روانه‌ نمود كه‌ خميني‌ بت‌شكن‌،محبوب‌ قلوب‌ پاك‌ بسيجيان‌ جهان‌ اسلام‌ بار ديگر پس‌ از صدها سال‌ نام‌ اسلام‌ را زنده‌ نمود و بر پياده‌ كردن‌ احكام‌حيات‌ بخش‌ آن‌ كمر همت‌ بست‌.

شهيد محمود اسماعيل‌
امام‌ را هيچ‌كس‌ نتوانسته‌ واقعٹ بشناسد.
من‌ به‌ جرأت‌ مي‌توانم‌ بگويم‌ امام‌ را هيچ‌ نتوانسته‌ واقعٹ بشناسد و ما هم‌ امام‌ را درك‌ نكرده‌ايم‌، و ما او رانشناخته‌ايم‌. امام‌ عصاره‌ پاكي‌ از خاندان‌ عصمت‌ و طهارت‌ است‌ كه‌ خداوند در اين‌ زمان‌ اين‌ نعمت‌ بزرگ‌ را به‌ ماارزاني‌ داشته‌ است‌.

شهيد عليرضا تقي‌پور دلجو
"سلام‌ بر امام‌ عزيز و بزرگوار...
سلام‌ بر امام‌ عزيز و بزرگوار خميني‌ كبير. رهبري‌ كه‌ با رهبري‌ پيامبر گونه‌اش‌ ما را از منجلاب‌ فساد و تباهي‌ بيرون‌كشيد، و ما را حول‌ يك‌ محور گرداند. رهبري‌ كه‌ با كلمات‌ شيرينش‌ لرزه‌ به‌ اندام‌ دشمنان‌ اسلام‌ مي‌افكند. به‌ خداسوگند هر لحظه‌ عمر امام‌ براي‌ ما نعمتي‌ است‌، نعمتي‌ است‌ كه‌ شامل‌ (حال‌) هيچ‌ ملتي‌ نشده‌ و اين‌ كرامت‌ خداست‌كه‌ چنين‌ رهبري‌ را به‌ ما عطا كرد و راه‌ حسين‌ را به‌ ما آموخت‌."

شهيد نصرت‌ قليج‌خاني‌
"سپاس‌ خداوندي‌ را كه‌ در زمان‌ مردي‌ از تبار هابيل‌ و از دودمان‌ حسين‌(ع‌) يعني‌ روح‌ خدا، خميني‌ بت‌شكن‌زندگي‌ كردم‌ و از رهنمودهايش‌ شهادت‌ را يافتم‌.
اي‌ امام‌! سوگند به‌ شخصيت‌ والاي‌ تو، سوگند به‌ خون‌ شهداي‌ اسلام‌ كه‌ رسواكننده‌ كاخ‌ يزيديان‌ است‌، لحظه‌اي‌ تورا تنها نخواهم‌ گذاشت‌، تا اينكه‌ خونم‌ را در راه‌ خدا هديه‌ كنم‌..."

شهيد محمدباقر مرضوان‌
"... امام‌ را چون‌ پدري‌ مهربان‌، پيشوا، مرجع‌ و نايب‌ امام‌ زمان‌(عج‌) مي‌دانم‌ و آماده‌ جانبازي‌ براي‌ او هستم‌. آري‌،امام‌ را دوست‌ دارم‌..."

شهيد رستم‌ پهلواني‌
"... اي‌ امام‌ عزيز! ما رزمندگان‌ جان‌ خود را داده‌ و در خون‌ خود مي‌غلتيم‌، تا اسلام‌ جاودان‌ ماند.
اي‌ امام‌! يك‌ جان‌ داريم‌ و آن‌ را هم‌ فدا مي‌كنيم‌; باشد كه‌ مورد توجه‌ خداوند قرار گيريم‌...".

شهيد محمدرضا دولت‌آبادي‌
از شما مي‌خواهم‌ كه‌ هيچ‌گاه‌ دست‌ از حمايت‌ اين‌ رهبر بزرگ‌، اين‌ نايب‌ امام‌ زمان‌(عج‌)، اين‌ انسان‌ مافوقي‌ كه‌ به‌ياري‌ الله‌ پوزه‌ تمام‌ جباران‌ عالم‌ را به‌ خاك‌ ماليده‌ است‌، يعني‌ اماممان‌ خميني‌ كبير، بر نداريد. و اگر از خط اين‌ انسان‌بزرگ‌ خارج‌ شويد، بدانيد كه‌ يقينٹ خون‌ شهيدان‌ انقلاب‌ و جنگ‌ تحميلي‌ را پايمال‌ كرده‌ايد.

شهيد قربان‌ قرباني‌
"... خواهشي‌ كه‌ از ملت‌ شهيدپرور ايران‌ دارم‌، اين‌ است‌ كه‌ امام‌ را تنها نگذاريد چون‌ تنها شخصي‌ كه‌ پرچمداراسلام‌ و مسلمين‌ است‌، امام‌ امت‌، نايب‌ امام‌ زمان‌(عج‌) مي‌باشد..."

شهيد رسول‌ سليمي‌ خطيبي‌
"... اي‌ امت‌ حزب‌الله‌ و شهيدپرور! سوگندتان‌ مي‌دهم‌ به‌ خون‌ حسين‌(ع‌)، مواظب‌ آن‌ نعمت‌ الهي‌، پير جماران‌،باشيد و از او اطاعت‌ نماييد كه‌ كليد حكومت‌ مهدي‌ صاحب‌الزمان‌(عج‌)، در دست‌ اوست‌ و ناخداي‌ كشتي‌ انقلاب‌ درانبوه‌ پستي‌ و بلندي‌هاي‌ امواج‌ درياي‌ كفر مي‌باشد; كه‌ ان‌شاءالله‌ اين‌ انقلاب‌ را به‌ صاحبش‌ خواهد رساند..."

شهيد ابراهيم‌ حيدري‌
هيچگاه‌ امام‌ را تنها نگذاريد زيرا كه‌ امام‌ پرچمدار و علمدار و زمينه‌ساز ظهور حضرت‌ مهدي‌(عج‌) مي‌باشد.

شهيد بشير رزمي‌ خواجه‌
"... اميدوارم‌، خميني‌ كبير و بت‌شكن‌ را تنها نگذاشته‌ باشيد و تنها آرزويم‌ اين‌ است‌ كه‌ اين‌ انقلاب‌ را به‌ دست‌حضرت‌ مهدي‌(عج‌) برسانيد..."

پاسدار شهيد محمد خالدي‌
سلام‌ بر مهدي‌ رهايي‌ بخش‌ محرومان‌ و سلام‌ بر نماينده‌ مهدي‌ امام‌ خميني‌ رهبر كبيرمان‌.

شهيد محمد عسگري‌ -
مبادا اين‌ نائب‌ امام‌زمان‌ را مثل‌ مردم‌ كوفه‌ تنها گذاريد امروزه‌ اطاعت‌ از امام‌ خميني‌ واجب‌ است‌.

شهيد رضا رعيت‌ احمدآبادي‌
و تو اي‌ رهبر عزيزم‌، مطمئن‌ باش‌ كه‌ هيچ‌گاه‌ سنگر اسلام‌ را خالي‌ نخواهم‌ كرد، چون‌ با خداي‌ خود پيمان‌ بسته‌ام‌ وتوبه‌ كردم‌ و به‌ او قول‌ داده‌ام‌ كه‌ تا هنگامي‌ كه‌ همه‌ احكام‌ و اصول‌ و اهداف‌ اسلام‌ در زير پرچم‌ لااله‌ الاالله‌ امام‌زمان‌(ع‌)، به‌ اجرا در آيند سنگر اسلام‌ را محفوظ خواهيم‌ داشت‌."

شهيد مجيد اعتماديان‌ -
اي‌ امت‌ مسلمان‌ مبادا همچون‌ كوفيان‌ امام‌ را تنها بگذاريد و مبادا همچون‌ مسلمانان‌ بعد از پيامبر كه‌ امير المومنين‌را رها كردند نايب‌ امام‌ را رها كنيد.

شهيد محسن‌ احمدي‌ -
بزرگترين‌ نعمتي‌ كه‌ خداوند به‌ ما داده‌ است‌ همين‌ نور الهي‌، حسين‌ زمان‌، امام‌ خميني‌ مي‌باشد. قدر او را بدانيد واو را تنها نگذاريد كه‌ امام‌ زمان‌ را تنها گذاشته‌ايد.
پاسدار شهيد حسينعلي‌ پناهي‌ - از سنقر
برادران‌ و خواهران‌ عزيز! بزرگترين‌ نعمتي‌ كه‌ خداوند به‌ ما داده‌ است‌، همين‌ نور الهي‌، حسين‌ زمان‌، خميني‌ است‌،قدر او را بدانيد و مانند مردم‌ كوفه‌ او را تنها نگذاريد. اگر او را تنها بگذاريد امام‌ زمان‌(عج‌) را تنها گذاشته‌ايد.