مقايسه ۲ رهبر جنگ ايران و عراق ...

8-b.jpg010833.jpg131764_orig.jpg111sad.JPG

5.jpg14_8510090285_L600.JPG

در روز اعدام صدام ملعون ، در کربلا زمانی که شادی ملت مظلوم عراق را می دیدم بی اختیار به یاد ۱۴ خرداد ۶۹ افتادم ، روزی که  هرچند به علت صغر سن ، خاطره ای در ذهن ندارم ولی با دیدن و شنیدن مستندیات می توانستم آن صحنه ها را تصور کنم .

روزی که پیر فرزانه ایران بر روی دستان مردم تشیع می شد و بی گمان بی سابقه ترین تشیع جنازه تاریخ رقم خورد . از گریه های تک تک مردم ایران می شد این برداشت را کرد که هرکدام از آن ها نزدکترین فرد زندگی خود را از دست دادند . از اجتماع ۳ روزه مردم در مصلی تا تشیع امام از آن جا به طرف بهشت زهرا ، همه این ها گواه آن است که ملت ایران نه یک رهبر بلکه پدری دلسوز را ازدست دادند .

  اما در عراق اوضاع شکل دیگری داشت مردم رنجدیده عراق با شنیدن خبر اعدام قصاب قادسیه به خیابان ها ریختند ، صدای شادی و هلهله همه جا را پرکرده بود . همه این ها نشان از آن بود که نه یک رهبر بلکه شیطان در این مملکت به درک واصل شده بود .

حال می توان این برداشت را کرد که شخصت والای امام خمینی قابل مقایسه با شخصیت فرومایه صدام نیست . به دید گاه های این دو رهبر زمانی که می نگریم باز به نگاه واقع بینانه امام نسبت به حال و آینده می رسیم در حالی که صدام در تحلیل های حال خود بسیار خوش باور بود . به عنوان مثال از پیش بینی امام  در فروپاشی شوروی و کشته شدن صدام به دست نیرو های خود عراق نام برد و از خوش خیالی های صدام باید از فتح تهران در مدت کوتاه مثال زد . امروز که بعد از ۱۷ سال ازدوری امام عزیز به سخنان امام می نگریم به آینده نگری های امام می رسیم  در سخنرانی که امام انجام دادند توصیه به حکومت های عربی کردند که روزی با طناب صدام به چاه فرو نروند و حال امروز می توان به تمام آن حکومت هایی که به خاطر صدام این جنایتکار تاریخ اعلام عزای عمومی کردند و برایش اقامه عزا به پا کردند این صحبت های امام را برای آن ها گوشزد کرد .

اعدام هرچند به خودی خود ، واقعه ای تلخ است اما سزاوار صدام این جانی بزرگ بود . فردی که در کارنامه اش قتل بیش از ۲ ملیون ایرانی و عراقی را دارد . صدام لایق اعدام بود به خاطر جنایت هایش در جنگ ایران و عراق ، به خاطر نفس نفس زدن های جانبازان شیمیایی ، به خاطر حمله شیمیایی حلبچه ، به خاطر شکنجه اسرای ایرانی ، به خاطر زنده به گور کردن اسرا و هزاران جنایت دیگر که نه ازیک انسان بلکه از دست یک حیوان بر می آید .اعدام صدام قصاص ملیون ها مظلوم کشته شده به خاطر جنون قدرت صدام بود .

زمانی که حضرت علی در محراب توسط ابن مجلم مضروب شدند وصیت کردند که بعد از شهادت ایشان با یک ضربه ابن مجلم را قصاص کنند . حال می توان نتیجه گرفت قصاص ریشه در فرهنگ اسلام دارد و بسیار احمقانه است که شکل روشنفکری به خود بدهیم و از افکار مارکس پیروی کنیم و اعدام صدام  این جنایتکار قرن را محکوم کنیم .

   صدام برو به جهنم ...

                                                                                   

                                                                                       خدا یا ما را کربلایی کن ...

/ 21 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
كودك زمستاني

سلام... خيلي خوبه كه يه جنايتكار ديگه از صفحه ي روزگار محو شد ، ولي حقش خيلي خيلي بيشتر از اينا بود... . براي همچين آدمي مرگ كمه...خدا خودش اون رو به سزاي اعمال پليدش مي رسونه... ! يه چيز ديگه... اصلاً اين دو رهبر قابل مقايسه نيستن...صدام كجا و رهبر هميشه جاويدان ما كجا؟ و متاسفم براي كشورهايي كه به خاطر اعدام اين پليد روزگار عزاي عمومي اعلام كردن...نمي دونم اونا نمي فهمن يا نمي خوان بفهمن كه همچين آدم رذلي حتي ارزش مردن رو نداره چه برسه به عزاي عمومي... ! . راستي ... پيشاپيش عيد بزرگ شيعيان رو به شما تبريك مي گم... . التماس دعا... يا حق...

علی

عاليه ممنون که به من سر زدي

قاصدک

سلام دوست من وبلاگت رو يه دور کردم قشنگ می گی حرف دلت رو اما در مورد پستت من نظری ندارم

مجنون الحسين

کرده دل من هوای کوی دلبر٬دلبر٬دلبر هوای صحن و سرای حيدر٬حيدر٬حيدر برادر عزيزم٬آقا صادق بزرگوار...تبريک عيد رو از ما بپذيريد يا علی

سعيد شمس

کاشکی طنابو می کشيدن بالا...اينجوری دست و پا زدنشو می ديدیم

طلبه ي امروزي

سلام اين عيد فرخنده و مبارک رو به شما و خانواده تون تبريک عرض می کنم.... اين سفاک خونريز هم عجب موجودی بود...تا زمانيکه زنده بود وقدرت داشت عرب ها از ترسش آرامش نداشتند اما حالا که خبر اعدامش منتشر شده ......

طلبه ي امروزي

نميدونم شنيديد اون اعتراضات و ان قلت هايی روکه عرب های غير عراقی درباره ی اعدام صدام اظهار کرده بودند....بالاخره هرچی بود به درک واصل شد....الحمدلله...

وصال

سلام زيارت قبول دوست دارم به وبلاگم سر بزنيد. التماس دعا