الهی تا به تو آشنا شدم از خلق جدا شدم ...

الهی هر که تو را شناسد کار او باریک و هر که تو را نشناسد راه او تاریک. تو را شناختن از تو رستن است و به تو پیوستن از خود گذشتن است...

الهی بر من آراستی خریدم و از هر دو جهان دوستی حضرت تو گزیدم.

الهی اگر طاعت بسی ندارم در هر جهان جز تو کسی ندارم.

الهی تا به تو آشنا شدم از خلق جدا شدم و در هر جهان شیدا شدم نهان بودم پنهان شدم.

الهی از بنده با حکم ازل چه برآید و بر آنچه ندارد چه باید. کوشش بنده چیست؟ کار خواست تو دارد به جهد خویش نجات خویش کی تواند؟

الهی ای سزای کرم و ای نوازنده عالم، نه به آخر شادیست نه با یاد تو غم، خصمی و شفیعی و گواهی و حکم.

الهی تو دوستان را به دشمنانت می نمایی، درویشان را غم و اندوه دهی، بیمار کنی و خود بیمارستان کنی، درمانده کنی و خود درمان کنی، از خاک آدم کنی و بادی چندان احسان کنی، سعداتش بر سر دیوان کنی و فردوس او را میهمان کنی، مجلسش روضه رضوان کنی، ناخوردن گندم با وی پیمان کنی و خوردن آن در علم غیب پنهان کنی، آن که او را زندان کنی و سالها گریان کنی، جباری تو کار جباران کنی، خداوندی تو کار خداوندان کنی، تو عتاب و جنگ همه با دوستان کنی.

الهی از پیش خطر و از پس راهم نیست، دستم گیر که جز تو پناهم نیست.

الهی دستم گیر که دست آویز ندارم و عذرم بپذیر که پای گریز ندارم.

الهی خود را از همه به تو وابستم، اگر بداری تو را پرستم و اگر نداری خود پرستم نومید مساز بگیر دستم.

الهی ای دورنظر و ای نیکو حضر و ای نیکوکار نیک منظر، ای دلیل هر برگشته، و ای راهنمای هر سرگشته، ای چاره ساز هر بیچاره و ای آرنده هر آواره، ای جامع هر پراکنده و ای رافع هر افتاده. دست ما گیر ای بخشنده بخشاینده.

الهی کار آن دارد که با تو کاری دارد. یار آن که دارد چون تو یاری دارد. او که در هر دو جهان تو را دارد هرگز کی تو را بگذارد.

الهی در سر گریستنی دارم دراز. ندانم از حسرت گریم یا از ناز. گریستن از حسرت بهر یتیم و گریستن شمع بهر ناز، از ناز گریستن چون بود این قصه ایست دراز.

الهی یک چند به یاد تو نازیدم، اینم بس که صحبت تو ارزیدم.

الهی نه جز از یاد تو دل است نه جز از یافت تو جان، پس بیدل و بی جان کی توان؟

الهی یاد تو در میان دل و زبان است و مهر تو میان سر وجان.


                                                              /مناجات خواجه عبدالله انصاری/

خدایا ما را کربلایی کن ...

/ 15 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضا

سلام دوست گرامی شايد آن زمان که فکر ميکنم چيزی برای جستجو و تفکر در مسايل اساسی وجود ندارد و يا حتی برخی مسايل بی پاسخ مانده اند کسی پيدا ميشود که با شعور و خلاقيت خدادادی طرحی نو در انداخته و به سوالات ما به شيوه ای نو پاسخ ميدهد و ما را راضی میکند.مارتين بوبر از فلاسفه غرب (متوفی در سال ۱۹۶۸ )از ان جمله اند.و جالب اينکه اکثر سوالات ما را در اثر خود به نام من و تو پاسخ داده است. وبلاگی در اين جهت ساخته ام و اهداف ديگری هم مورد نظر دارم که اگر خواستی همراه شو.

خرابه شام

با سلام عید سعید فطر پیشاپیش بر شما مبارک به روزم با مطلبی درباره شاعران دولتی ، غیر دولتی و ... "من يك شاعر دولتي ام و از اينكه لهجه انگليسي يا فرانسوي ندارم دلتنگ نيستم. من يك شاعر دولتي ام زيرا شعرهايم را از دل همين مردم الهام مي گيرم با همين مردم نجيب غذا مي خورم و در صف اتوبوس مي ايستم. دست در دست همين مردم به بهشت زهرا مي روم و غم هايشان را به جان مي خرم. من يك شاعر دولتي ام و براي اينكه ...." منتظر حضور سبزتان یاعلی التماس دعا

خرابه شام

تمام این ثانیه ها را منتظرم تا صبح روز عید نماز را به تو اقتدا کنم و از تو بشنوم: "اسئلک بحق هذا الیوم الذی جعلته للمسلمین عیدا و لمحمداً صلی الله علیه و آله ذخراً و شرفاً و کرامه و مزیدا" عیدتان مبارک به امید دیدار یاران یاعلی التماس دعا

خرابه شام

فقط کافیه پنج دقیقه دیر از خونه بیرون بزنی تا تویه ترافیک دیوونه کننده این شهر گیر کنی و تا اداره هزاربار به خودت بد و بیراه بگی که ای کاش پنج دقیقه و فقط پنج دقیقه از خوابت زده بودی تا اینطور گرفتار نمی شدی. اعصابم خورده از ترافیک، یک سرماخوردگی خفیف ، فکر کلی کار عقب مانده و موسی! این آخری بدجور اذیتم می کنه...

dokhtar dayi

agha mohammade aziz salam . kheili vaght bood ke khabari azat nadashtam , delam baraye hamatoon kheili kheili ziad tang shode . mikhastam barat mail bezanam va mofassal kolli ahvaal porsi konam amma in addresse maili ke tooye blog gozashti baaz nashod . to ke maile mano dari hatman addresseto baram befrest . valla tarsidam esmamo bebenvisam!shad bashi . be amme khanoome ma kheili ziadddd salam beresoon va az tarafe man 1000 ta boosesh kon va begoo delam barash ye zarre shode va hamisheh be yadesh hastam . ghorbanat

احمدی نژاد Fans

سلام دوست و همراه عزیز هفته نامه تایم به عنوان یکی از معتبرترین هفته نامه های دنیا هرساله به خوانندگان خود این امکان را می دهد تا از بین ده شخصیت تاثیر گذار دنیا یکی را به عنوان چهره و شخصیت سال برگزینند تا در شماره ویژه ای چهره سال ، روی جلد عکس آن شخصیت را کار کرده و او را معرفی نمایند. امسال نیز دکتر مانند ژارسال که حق خوری کردند در بین این ده نفر قرار گرفته و در معرض رای مخاطبان این مجله قرار دارد و صد البته که ما در این عرصه نیز دکتر را تنها نگذاشته و به حمایت ایشان می رویم. لطفا برای این همراهی به وبلاگ ما سربزن..

سيد

سلام دوست عزيز و هم مدرسه ای قديمی! نميدونم منو بجا مياری تو اين دنيای مجازی يا خير... به من سر بزن... البته اگه به اينجا سرزدی!

سيد

سلام. حق داری دوست عزيز... شما که مارو تو دنيای واقعيش تحويل نميگيری.. حالا چه رسد به اين دنيا...! محمد جان عکس من تو ليست پيوندهای سايت دوره پنجم هست.. حتم دارم که خوب منو ميشناسی... زياد همديگه رو ميينيم... اما نميدونم چرا...؟حکما اشکال از بنده است... ياحضرت عباس..

سيد

سلام... خوبی؟ وجنات...؟! به شما که خيلی مياد.. قربانت...

سيد محمد

سلام آقاجون خوبی ؟ خيلی خوشحال شدم يک سر به ما زدی وبلاگ رو پيوند وبلاگم کردم . ياعلی