جوابيه خانم فريبا داوودي مهاجر :

      

       اسلام دین خشونت نیست 

مردی به نام عصام بن المصطلق اهل شام به مسجد مدینه وارد شد . مردی را دید با هیبت و جلال گفت این کیست این جا نشسته ؟ معلوم می شود شخصیتی است ، کسی گفت : حسین بن علی بن ابی طالب (ع) . عصام تا شنید، مرد حسین پسر علی است ، گفت : قربه الي الله بروم ، چند نا سزا به او بگویم . آمد رو بروی حضرت ایستاد و با کمال وقاحت تا می توانست حضرت امیر و خود حضرت را سب کرد و فحش داد ،که اسلام را شما خراب کردید ، شما مردی هستید منافق ، امام نگاه به او کرد و گفت: آیا تو اهل شام هستی ؟ گفت: بله ، امام فرمود :بنا براین شما در شهر ما غریب هستید . مهمان ما باش ، بیا برویم منزل تا شما را پذیرایی کنم . اگر آذوقه ات کم است ، آذوقه به تو میدهم و ...

مرد می گوید در مقابل حسین (ع) حالتی به من دست داد که دوست داشتم زمین شکافته شود و به زمین فرو روم .

من اسلام را از سیره حسین (ع) می شناسم و از پیامبر اکرم (ص) که فرمودند : ( اني بعثت لاتمم مکارم الاخلاق ).

راستش می خواستم از پشت دیوار های شیشه ای و شفاف روضه العشاق را هی به خیمه های حسین بگشایم . ونمی دانستم که مدعیان رهروی از سیره حسین مرا از خیمه ها می رانند و با تهدید و تهمت باب گفت گو را از همان ابتدا بر روی مشتاقان می بندند . چه فاصله ای است میان حسین (ع) که از دشمن پذیرایی می کند و بعضی مدعیان رهروی از اوکه مشتا قان حسین (ع) را بفرما نمی زنند.

نمی دانستم که به محض ورود متهم می شوم به اعمالی که نکرده ام، تا با اتهام از ادامه مسیر عقب نشینی نمایم .حدیث است که اگر کسی به برادر دینی اش تهمت بزند ایمان در روح او آب می شود ، آنچنان که نمک در آب حل می شود .

من قصد داشتم احساسات زخم خورده ام را در روضه العشاق به تماشا بگذارم ، فقط همین و قلب خودم را با هزارن زخم به محفلی پیوند زنم که سر درش نام حسین (ع) بر خود داشت و بابی در گفتگو و مفاهمه باز کنم . بدون آنکه متهم شوم یا دیگری را متهم کنم ،فارغ از دستور یا تکلیف بدون تعیین غلط یا درست ، خوب یا بد و یا هر خط کشی و حذف و اضافه ای ، من قصد داشتم به کشف راه های ساده ای بپردازم که از قلب ما عبور کند و ما را به راحتی برای یکدیگر ساده تعریف نماید .

آنقدر یکدیگر را بفهمیم و در سایه این تفهیم دوست داشتن را به عنوان یک مسلمان به جای طناب نفرت از پنجره قلبمان آویزان کنیم تا شاید در راه ،افتاده ای دیگر بر آن چنگ زند و مزه دوست داشتن را به جای کینه مزه مزه نماید . شهید مطهری هم در کتاب فلسفه اخلاق می نویسد : انسان اخلاقی ، انسانی است که از دایره خود پا را بیرون گذاشته و به غیر از خود رسیده است . این همان مسلکی است که در اخلاق ، محبت را به عنوان پایه اخلاق تبلیغ می کند و اخلاق در نظر اسلام یعنی محبت و معلم اخلاقی که اخلاقش بر این پایه است خودش را پیام آور محبت می داند (و اگر من مسلمانم به آن دلیل است که امامش می فرماید: برای دیگران آن را دوست بدارید که برای خود دوست می دارید و برای دیگران آن را مپسند که برای خود نمی پسندیدو به همین دلیل است که نباید برای آنکه مرا جاسوس یا وطن فروش می خواند ، چیزی را بخواهم که برای خود نمی پسندم . باید او را مانند عزیزان دوست بدارم ، اگر مسلمانم و می خواهم که دیگران را را رهرو این اسلام نمایم . اسلام من دین خشونت ، دین تهمت و دین افترا نیست . همچنان که قران می فرماید :

                       انک لعلی خلق عظیم                ( ای پیامبر تو دارای نیکو خلق بزرگی )

و یا در سوره حجرات که سفارش می کند طعنه نزنید و به لقب های زشت یکدیگر را نخوانید ، طعنه و لقب هایی که از کبر و تفاخر نشات می گیرد و مغایر با تواضع است .

به هر حال من سعی کردم در فرصت کوتاهی که در روضه العشاق داشته ام ،ولو با ارتفاعی اندک کلامم را در قالب ایهام یا شطحیات از نقطه صفر انجماد تا نقطه ۱۰۰  بجوشانم و به دوستانم که همه آدم های عاشق این سرزمین هستند، صرف نظر از اندیشه و تفکر شان تقدیم کنم . تنها همین بس این عشاق فدا شدن برای معشوق را تجربه کرده باشند و روایت این عشق را بخوانند . با هر روضه ای فرق نمی کند . البته برای من روضه تنها کلامی اندوهبار یا روایتی صرف از یک رخداد تاریخی نبوده و نیست .

 روضه ای برای اشک ریختن و یا بر سر و سینه کوبیدن . هر چند که نمی توان عاشق بود و برای معشوق اشک نریخت . برایش بی تاب نشد و دل در راهش صد پاره نکرد . اما تمام تلاش من در این رد پایی که از خود باقی گذاشتم و متاسفانه با مواردی از سوء ظن و بد گمانی روبرو شدم ، این بود که بگویم روضه ها با هر باید و نبایدی فایده ای ندارد ، مگر آنکه راهی برای نجات ملت باشند .مگر آنکه درد مرد م را بر منبر ها فریاد کنند . روضه ها باید جای تکرار ، جریان ساز و تحول گرا باشند.و در یک جمله انسان ساز باشند. این عقیده من است و بنظر می رسد اگر دوستان مخالفند می توانند دلایل مخالفت خود را منطقی بیان کنند ، نه اینکه با بهتان سعی در خارج کردن عقاید دیگران از صفحه روزگار داشته باشند . به خصوص که در قرآن مجید و اخبار کثیره مسلمانان از بدگمانی به دیگران و بهتان، سخت نهی شده اند و امر فرموده اند که عمل مسلمانان را باید حمل به صحت کرد و حتی در آیه ۱۰۵ تا ۱۱۲ سوره نساء یعنی در ۹ آیه، حکم به تحریم افتراآمده است ، هرچند نسبت به کافری باشد ،و در قرآِن مجید چند مرتبه بهتان زننده را خیانت کار نامیده و پیغمبرش را از طرفداری آنها نهی فرموده است ، اگر چه ظاهرا از مسلمانان ما باشد .

من خوانندگان وبلاگ محمد صادق اعتماد سعید را به گفتگو به دور از کلام تند وتهمت همچنان که قران مجید می فرماید، دعوت می کنم و چناچه ایشان بزرگوارانه مجالی به بنده دهند ، درباره موضوعات مختلفی که در حاشیه مطالب قبلی به وجود آمد ، مطالبی ارائه خواهم داد .

                                                                                                      انشا ءالله

                                                                                               فریبا داوودی مهاجر 

/ 39 نظر / 81 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بلاگ نوشت

به فدايی : احمق جون تو مگه خدايی که می خوای حکم الهی اجرا کنی؟!؟! بعدشم اينايی که تو افشا می کنی حتی خواجه حافظ شيرازی ام می دونه البته به غير از دروغاش!! شونصد روز می ری می گردی دنبال خبر که بيای افشا کنی بعدشم يه چيز نخ نما تحويل می دی..لا اقل برو يه چيز درس حسابی پيدا کن!

بلاگ نوشت

آقای فدايی دفتر حقوق دفاع از زنان نه! دفتر دفاع از حقوق زنان!! گل پسر..

حجت صفايی

نمی دانم چرا اقدامت رو عملی نمي کنی تا جايی که من خانم داودئ رو می شناسم ا. امثال تو ترسی نداره .اون شجاع تر ا. اين حرفهاست .و مرک رو شهادت ميدونه

سلام

مستند فريب فريبا را ببينيد تا چهره واقعي اين منافق را بهتر بشناسيد

سلام

مستند فريب فريبا را ببينيد تا چهره واقعي اين منافق را بهتر بشناسيد http://wwwlinks.brinkster.net/postcomment.asp?idcontent=2590

فیلم زیادی از جاسوسان صهیونیست در کشورهای عربی و اسلامی دیده ام که بسیار نزدیک به همین اعمال این زن ... است! تقریبا یقین دارم که اینها از قبل در لوای حجاب خودشان را مخفی کرده بودند. از منافقان اصلاحات بیش از این توقع نمی رود . ولی انشاالله بقول حضرت امام رحمت ا.. علیه : ما آمریکا را زیر ژا خواهیم گذاشت انشاالله

فیلم زیادی از جاسوسان صهیونیست در کشورهای عربی و اسلامی دیده ام که بسیار نزدیک به همین اعمال این زن ... است! تقریبا یقین دارم که اینها از قبل در لوای حجاب خودشان را مخفی کرده بودند. از منافقان اصلاحات بیش از این توقع نمی رود . ولی انشاالله بقول حضرت امام رحمت ا.. علیه : ما آمریکا را زیر پا خواهیم گذاشت انشاالله

خا بر سر اين حيووناي بي ريشه!بي ريشه بودنش رو به راحتي با برداشتن حجابش نشون داد...حالا كه بماند غلطاي كثيف بعدش...

معاویه ویزید هم از این ظاهر سازیها و پشت دین پنهان شدن ها داشتند ولی تاریخ و گذشت زمان چهره کثیفشان را نمایان ساخت. شما وطن فروشانی هستید که اگر وطن فروشی نکنید حتی سر سوزنی برای اربابان غربی خود ارزش ندارید. کسی که وطن خود را بفروشد حتی مثل شما شرافت خود را می فروشد. مطمئنا در روز قیامت انگلیس و آمریکا واسرائیل نیستند. با خدا و خیانت خود به ملت ایران طرفید.

...

من اسم خانم داودی رو برای بار اول بود که میشنیدم!!و اصلا از اتفاقاتی که در زمان حضور ایشون در ایران افتاده خبر ندارم.اما...خوب اگه خانم داودی دیدند که عده ای برخلاف نطر قرآن و معصومین عمل میکنند.آیا تنها راه نشان دادن مخالفتشان این کشف حجاب بود.این که عملی برخلاف نظر معصومین هست.شنیده بودم در آخرالزمان متعهدین با خون جگر خوردن مجبور به سکوت و صبر(همانند حضرت زینب) میشوند و برای همین اجر بالایی برای منتظران و صابران هست.اجری که طبعا ماها لیاقتش را نداریم.اول به خودم میگم بعد به خانم داودی.ببخشید که یه بی اطلاع اینجا نظر داد!