بيانيه حزب‌الله: بزرگداشت 15 خرداد يا ميتينگ انتخاباتي

صحن مطهر و بارگاه منور و ملكوتي حضرت فاطمه معصومه عليهاسلام پيش از ظهر روز 15 خرداد شاهد صحنه‌ي دوگانه‌اي از بزرگداشت 15 خرداد و تبليغات زودهنگام انتخاباتي يكي از نامزدهاي احتمالي مجلس خبرگان بود.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

دلايل برداشت تحليلي بيانيه از طرح موضوع فوق در چند بند قابل توجه است؛

1. درخواست طرح سؤال در بين سخنراني و به تبع آن سردادن شعارهايي برهم‌ زننده نمي‌تواند عملكرد دقيق و حساب‌شده نيروهاي ارزشي و ولايتي باشد. زيرا فرزندان ولايت با الهام از اوامر مكرر ايشان طي سال‌هاي اخير و خصوصاً بيانات رهبري در مراسم سالگرد اخير امام راحل رضوان‌الله تعالي عليه مبني حفظ آرامش در جامعه بر اين درك رسيده‌اند كه اگر سؤال، اعتراض، شعار و سخني بر حق هم دارند بايستي بگذارند تا زمان مقتضي و در محفلي ديگر با منطق قوي و برهان صحيح و به موقع نظر خود را اعلام كنند، زيرا اين شيوه به مراتب مؤثرتر و موفق‌تر از شيوه‌هاي فوق (كه در جلسه 15 خرداد قم به كار رفته است) بوده و به صورت سيره‌اي عملي براي نيروهاي ولايتي جا افتاده است تا جايي كه چندسال اخير تمسك به اين ترفند و دستاويزي به اين حربه مظلوم‌نمايانه از دست فرصت‌طلبان و موج‌سواران تجديدنظرطلب بيرون آمد.

بنابراين مي‌توان برداشت كرد كه طراحان سؤال و شعار در مراسم 15 خرداد قم به نوعي به عنوان بازي‌خوردگان و استخدام شدگان طراحان اين عمليات رواني هستند البته بايد گفت طراحان اغتشاش و تشنج در اين مراسم در كار شيطنت‌آميز خود، به ظاهر تا جايي موفق عمل كرده‌اند كه حتي خود خطيب مراسم را نيز با خود همراه كردند از اين رو نمي‌توان آن وضعيت را فقط به گردن نيروهاي ولايتي گذاشت زيرا از سوي ديگر شاهد گردش توپ اغتشاش و تنش در زمين طراحان و خطيب مراسم است.

2. وجود شكاف فاحش و آگاهانه بين طرفداران خطيب و پيروان ولايت كه عمق آن در يك سال گذشته بيشتر و بيشتر شده است به دلايل فراوان از جمله برنتافتن وي در امر عدالت اجتماعي و داشتن راه و شيوه‌اي جدا از راه و شيوه ولايت چنين مدعايي را اثبات مي‌نمايد كه؛ به نظر مي‌رسد عده زيادي از انبوه جمعيت متراكم در مقابل تريبون خطيب مراسم كه تقريبا به طور يكدست به نفع او بر عليه سؤال كنندگان شعار مي‌دادند از قبل دعوت و توصيه شده بودند به نحوي كه بعضي از آنان چنان حريصانه و متعصبانه به نفع خطيب مراسم شعار مي‌دادند كه گويا با جاي ديگري مشكل دارند.

3. عجيب اين جاست كه رخ دادن اعتراضات و سردادن شعارها در بين جماعتي متشكل از عده‌ي كثيري فاضل و طلبه و ... معتقد به نظام و ولايت آن هم در مكان مقدسي چون حرم دخت امامت و ولايت، آن هم در مراسم بزرگداشت يوم الله 15 خرداد و در كنار حوزه علميه قم، آن هم در بين سخنراني رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام و باز آن هم در زماني از سخنراني كه از نظر صغري و كبراي كلام به هيچ روي جاي اعتراض و طرح سوال در آن نيست به طوري كه سردادن شعار محلي از اعراب ندارد مگر آن كه با برنامه قبلي و در چارچوب يك طرح عمليات رواني از قبل طرح‌ريزي شده باشد. آن هم به طرز كهنه و نخ‌نما شده‌اي كه بيننده و شنونده را به ياد ترفندهاي نيروهاي امنيتي رژيم سابق در بين سخنراني علما در گذشته مي‌اندازد.

4. اگر سوال شود؛ «فرايند فوق چه حاصلي براي اطرافيان نادان و يا خطيب دانا دارد؟»، جواب اين است كه اين فرايند نامقدس آنگونه كه تجربه نشان داده فرايند‌ي است از صفر تا صد و ادامه‌دار با دامنه‌ي گستره‌ي تبليغاتي تا حصول نتيجه براي انتخابات خبرگان و موج‌سواري نامزد مورد نظر و اطرافيان نادانش و به دست آوردن يك موقعيت مظلومانه و قديسانه، اما با هدفي مهم‌تر و بسي خطرناك‌تر از هدف اول كه در بيانيه‌هاي بعدي به آن خواهيم پرداخت؟

/ 0 نظر / 4 بازدید